Piotr Myszka Wicemistrzem Świata!

Koniec regat. Piotr Myszka AZS AWFiS Gdańsk (Kredyt Bank, Zdunek) wywalczył tytuł vice mistrza świata w klasie RS:X. Przemek Miarczyński SKŻ ERGO Hestia Sopot na 4 miejscu.

Dzisiejszy wyścig medalowy rozgrywano przy bryzie wiejącej z prędkością 13-15kt. Żeby obronić pozycje lidera z wczoraj Piotr musiał przypłynąć przed holendrem Dorianem van Rijsselberghe, a Przemek żeby zdobyć medal powinien wyprzedzić na mecie reprezentanta Izraela Nimroda Mashiasha. Niestety nie udało sie zrelizować tego celu. Od startu wyścig nie układał sie dobrze dla naszych zawodników. Po pierwszym okrążeniu obaj żeglowali w w drugiej połowie stawki. Główni rywale uciekli do przodu. Na drugim okrążeniu Przemkowi udało się odrobić nieco dystansu do Nimroda jednak na ostatnim trzecim okrążeniu ponownie staracił dystans. Piotr próbował atakować holendra, ale ten spokojnie kontrolował przewagę którą uzyskał na początku wyścigu. Ostatecznie Przemek dopłyną do mety 7 a Piotr 8.

Trener kadry RS:X Paweł Kowalski i Wicemistrz Świata Piotr Myszka

Dwa srebrne medale które Zośka Klepacka i Piotr Myszka wywalczyli dla Polski to część naszego dorobku w Mistrzostwach Świata. Równocześnie zdobyliśmy międzynarodowe kwalifikacje olimpijskie w kategorii mężczyzn i kobiet do startu w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie.

Latający Przemek Miarczyński

Wyniki końcowe regat:
1. Dorian van Rijsselberghe Holandia 33 pkt.
2. Piotr Myszka 38 pkt.
3. Nimrod Mashiash Izrael 52 pkt.
4. Przemek Miarczyński 52 pkt.
5. JP Tobin Nowa Zelandia 68 pkt.

Piotr jutro wraca do Polski. Ląduje w Gdańsku we wtorek o 12:30. Przemek zostaje w Australii do połowy stycznia. Nasze kolejne starty odbędą się już w 2012 roku. W lutym rozegrane zostaną Mistrzostwa Europy na Maderze, a w marcu Mistrzostwa Świata w hiszpańskim Kadyksie.