Zofia Klepacka WICEMISTRZYNIĄ ŚWIATA! :)

Zofia Klepacka YKP Warszawa (Kredyt Bank, Dill, Love Cyprus) wywalczyła srebrny medal Mistrzostw Świata seniorów w żeglarskiej klasie RSX. Zosia ukończyła wyścig medalowy na drugim miejscu i tym samym zdobyła srebrny medal Mistrzostw Świata w olimpijskiej klasie RSX.

Wiatr 7-10 węzłów, trasa na center kurs, godzina 15:10 (czas australijski) i wyścig medalowy RSX kobiet czas zacząć. Zosia przed wyścigiem medalowym w klasyfikacji generalnej miała 2 punkty straty do drugiej Mariny Alabau i 8 punktów straty do pierwszego miejsca. Po doskonałym starcie Zofia żeglował konsekwentnie. W pierwszej kolejności pilnowała Marinę Alabau z Hiszpanii. Na górny znak obie zawodniczki dopłynęły na miejscach 2,3. W tym momnecie wyścigu Lee Korzits z Izraela żeglował około 6 miejsca co naszej Zofiii dawało złoto. Po ciężkim wyścigu Zofia finiszował druga. Alabau dopłynęła do mety za Zośką, a to oznaczało srebny medal dla naszej zawodniczki. Która dopłynie do mety Korzits ? Ostatecznie reprezentantka Izraela finiszował na 5 miejscu. Gdyby dopłynęła 6. to Zośka została by Mistrzynią Świata. Do złota zabrakło jedego „oczka”. Jest srebro, jest radość, Zosia po wyścigu powiedziała „jeszcze nigdy nie byłam tak zmęczona jak po tym wyścigu”.

Maja Dziarnowska SKŻ ERGO Hestia Sopot (Kredyt Bank) i Agata Brygoła AZS AWFiS Gdańsk (Kredyt Bank) zakończyły mistrzostwa odpowiednio na 18 i 19 pozycji.

Oficjalne wyniki regat:

Zapraszamy na naszą stronę internetową www.rsxteam.eu do obejrzenia filmu z zakończenia regat oraz nowej galerii zdjęć wykonanych w Perth. Zdjęcia w pełnej rozdzielczości można pobierać do dowolnego wykorzystania w zakładce „DO POBRANIA”.

Od lewej: Marina Alabau, Lee Korzits, Zofia Klepacka

Od jutra zawody rozpoczynają mężczyźni. Piotr Myszka AZS AWFiS Gdańsk (Kredyt Bank, Zdunek) i Przemysław Miarczyński SKŻ ERGO Hestia Sopot (Quiksilver) będą bronić złota i srebra Mistrzostw Świata z ubiegłego roku. W Mistrzostwach walczyć będą również Michał Majewski YKP Warszaw (Kredyt Bank, Dill) i Maks Wójcik SKŻ ERGO Hestia Sopot (Tarifa).
Start do pierwszego wyścigu zaplanowany jest na godzinę 12:30 lokalnego czasu.