2 kolejne dni sztormu

Kolejne dwa sztormowe dni. Po sześciu dniach regat Zofia Klepacka nadal na drugim miejscu. Przemek Miarczyński jest siódmy.

Poniedziałkowe trzy wyścigi odbyły się w ekstremalnych warunkach. Prędkość wiatru dochodziła momentami do 34kt. Żarty skończyły się tuż za główkami Puerto Shery. Początkowo komisja regatowa miała kłopoty z ustawieniem trasy. Jednak nie przeszkodziło to ostatecznie w rozegraniu trzech pięknych wyścigów, w których efektowne wywrotki, kolizje na pełnej prędkości i poważne awarie sprzętu był na porządku dziennym. Na szczęście te zdarzenia nie dotyczyły naszych zawodników i żadnego Polaka nie było też w kolejce do portowego ambulansu w którym opatrywano rany.

Zosia Klepacka YKP Warszawa (PGE, Diil, ONeill, Love Cyprus) trzy razy finiszowała w czołówce i utrzymała druga pozycję. Bezkonkurencyjna była Alesandra Sensini z Włoch (multimedalistka olimpijska) która zwyciężyła trzy razy. Maja Dziarnowska SKŻ ERGO Hestia Sopot (Kredyt Bank) walczyła dzielnie jednak ogólnie spadła na 5 pozycję.

Przemek Miarczyński SKŻ ERGO Hestia Sopot (Kredyt Bank, Quiksilver) miał kłopoty z dobrym wystartowaniem. Trzy razy po słabym starcie gonił czołówkę. Falstart z rundy kwalifikacyjnej który ma już na swoim koncie Pont powoduje że teraz czuje się niepewnie. Druga dyskwalifikacja spowodowała by spadek na odległe miejsce w klasyfikacji generalnej. Piotr Myszka AZS AWFiS (Kredyt Bank, Renault Zdunek, Vermari) po poniedziałkowych wyścigach awansował na 10 pozycję, a Michał Majewski YKP warszawa jest 11.

Co oznacza 45kt wiatru wie każdy żeglarz. To zbyt silny wiatr żeby można było rozgrywać regaty. We wtorek, po kilku godzinach czekania w porcie wyścigi odwołano. Ktoś wpadł na pomysł rozegrania konkurencji „speed”. Organizator regat wysupłał 2000USD na nagrody (po 1000USD dla najszybszej Pani i Pana). Dzieki wykorzystaniu GPSów konkurencję udało się sprawnie przeprowadzić. Najszybsi okazali sie Dorina van Rijsselberge z Holandii i Hania Zembrzuska.

Więcej relacji filmowych: http://www.rsxteam.eu/index.php?link=video

Na dzisiaj (28.03) zaplanowano rozegranie wyścigu medalowego. Kobiety wystartują o 12:00, a mężczyźni o 13:00. Jednak prognoza wiatrowa stawia ten plan pod dużym znakiem zapytania. Zbliża się do nas kolejny sztorm.

Strona internetowa regat: http://worldwindsurfingchampionships2012.rsxclass.com/index.jsp?competition_id=WC2012_001&sub_competition_id=WC2012_002
Wyniki – mężczyźni: http://worldwindsurfingchampionships2012.rsxclass.com/leaderboard.jsp?competition_id=WC2012_001&sub_competition_id=WC2012_002
Wyniki – kobiety: http://worldwindsurfingchampionships2012.rsxclass.com/leaderboard.jsp?competition_id=WC2012_001&sub_competition_id=WC2012_003

Wyniki regat po 10 wyścigach:
Kobiety:
1. Lee Korzits Izrael
2. Zofia Klepacka
3. Alessandra Sensini Włochy
5. Maja Dziarnowska
23. Agnieszka Bilska
29. Hanna Zembrzuska
na 80 sklasyfikowanych

Mężczyźni:
1. Julien Bontemps Francja
2. Nick Dempsey Wielka Brytania
3. JP Tobin Nowa Zelandia
7. Przemysław Miarczyński
10. Piotr Myszka
11. Michał Majewski
28. Paweł Tarnowski
33. Łukasz Grodzicki
na 120 sklasyfikowanych

Dodaj komentarz

Adres elektroniczny nie będzie publicznie widoczny.

*

*