Polski dzień w klasie RS:X. Koniec rundy finałowej.

Piotr Myszka AZS AWFiS Gdańsk (Kredyt Bank, Zdunek) awansuje na 1 miejsce, a Przemek Miarczyński SKŻ ERGO Hestia Sopot na 3. w klasyfikacji generalnej. Jutro wyścig medalowy i walka o tytuł mistrza świata.

Dzisiejszy dzień przyniósł awans naszych czołowych zawodników. Piotr Myszka objął prowadzenie, a Przemysław Miarczyński awansował na trzecie miejsce w rankingu regat. To niesłychanie ważne przed jutrzejszym wyścigiem medalowym – kończącym mistrzostwa.

Dziś zgodnie z planem odbyły się dwa wyścigi przy wietrze bryzowym wiejącym z prędkością 15-18kt. Przed klasą RSX na trasie „Central” Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki wygrali swój wyścig medalowy. To nam dodało skrzydeł i dodatkowo mieliśmy możliwość obserwowania jak żeglowała czołówka Stara, aby wykorzystac tę wiedzę w skutecznym rozegraniu naszych wyścigów.

W pierwszym wyścigu od samego początku w czołówce żeglował Piotr, który ostatecznie po zaciętej walce z mistrzem olimpijskim Tomem Ashleyem zajął drugą lokatę. Przemek po świetnym starcie, trzymał się lewej strony halsówki, która okazała się niekorzystna i przez kolejne okrążenia musiał się mocno napocić aby dopłynąć na 6. miejscu. W kolejnym wyścigu Przemek zrewanżował się meldując się na mecie na pierwszym miejscu tuż przed Piotrem. Oboje mieli znaczną przewagę nad reszta stawki. Przez większość tego wyścigu walczyli podobnie jak ma to miejsce w regatach meczowych to znaczy 1 na 1.

Jutro rozegrany zostanie ostatni wyścig decydujący o tym kto zdobędzie tytuł mistrza świata. W wyścig medalowym wystartuje wyłącznie „top 10” stawki. Punkty liczone będą podwójnie. Start zaplanowy jest na godzinę 15.15 czasu australijskiego (8.15 w kraju). Rywalizację bedzie można śledzić „na żywo” poprzez relację GPS na stronie http://static.sportresult.com/federations/isaf/Sailing/raceviewer/index.php?v=34&id=503c9387-66e7-4773-ac45-90867ca9a8dd&event=82.

Układ punktowy w czołówce regat regat przed jutrzejszym finałem wygląda następująco:

1. Piotr Myszka 24 pkt
2. Dorian van Rijsselberghe Holandia 25 pkt
3. Przemek Miarczyński 38 pkt
4. Nimrod Mashiash Izrael 40 pkt
5. Tom Ashley Nowa Zelandia 46 pkt

Pomiedzy pierwszym i drugim miejscem jest róznica tylko jednego punktu. Pomiedzy 3 i 4 miejscem dwa punkty. Wiele może się jeszcze może zmienić, różnice punktowe są minimale. Trzeba zachowac maksymalną koncentrację do końca.

Dziś regaty zakończyła już pozostała dwójka naszych zawodników. Michał Majewski YKP Warszawa (Kredyt Bank) wywalczył 18 miejsce, a Maks Wójcik SKŻ ERGO Hestia Sopot sklasyfikowany został na 32 pozycji.

Oficjalne wyniki regat po 10. wyścigach:
http://www.perth2011.com/competition/PERTH2011/SAM102000/results

Dodaj komentarz

Adres elektroniczny nie będzie publicznie widoczny.

*

*